Kolejna edycja Hard Dog Race Poland przeszła do historii

Ponad 6 km i 16 przeszkód, a na trasie m.in. woda i piasek. Takie atrakcje czekały na uczestników tegorocznych zawodów w Dąbrowie Górniczej przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Kolejna edycja zawodów Hard Dog Race Poland przeszła do historii.
Już tradycyjnie nie zabrakło emocji i wrażeń. Zawodnicy razem z psami ledwo po przekroczeniu mety i przeczołganiu się pod klatką startową od razu musieli zmierzyć się z przeszkodą wodną przeprawiając się przez strumień. Później nie było lepiej. Kolejna przeszkoda to klatka horyzontalna ulokowana oczywiście w wodzie. Nowością był bieg po linach i rzutki. Tutaj nie ważna była kondycja, a celność. Kolejne przeszkody były znane stałym bywalcom HDR – labirynt i podwójna palisada. Była też przeszkoda, która wywołała najwięcej uśmiechu, czyli przeprawa przez plażę… w pozycji pająka. To właśnie tutaj można było spektakularnie panierować się w piasku. Nowością było ciągnięcie opon samochodowych w jeziorze. Potem noszenie kubłów z karmą, wspinaczka na kojec, pokonanie tunelu do agility, bieg w kamizelkach obciążeniowych, czołganie pod oponami z nurkowaniem w wodzie, pokonanie dżungli opon, aż wreszcie czołganie pod klatką na mecie i… meta!
Na każdego uczestnika i psa, który ukończył bieg czekały medale, pamiątkowa koszulka oraz upominki. Dodatkowo każdy mógł skorzystać z atrakcji, jakie zaplanowano w miasteczku biegowym.
Wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *