Pojezierze Palowickie

Jest takie miejsce na terenie Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”, które potocznie nazywa się śląskimi Mazurami. To Pojezierze Palowickie, czyli kompleks jezior zlokalizowany w samym sercu sosnowych lasów.
Wędrówkę po Pojezierzu Palowickim można zaplanować od strony miejscowości Szczejkowice (ale nie jest to jedyna opcja), gdzie dla turystów wyznaczono parking z altaną do odpoczynku. Od tego miejsca przemierzając las, na trasie czekają różne atrakcje. Jest m.in. małe molo, źródełko, ruiny huty Waleska i najważniejsze – stawy. Trzy największe akweny, które warto zobaczyć to staw Jesionka, Lanuch i Garbocz.
Na całej trasie oznaczone są ścieżki spacerowe i rowerowe, więc nie można się zgubić. Dodatkowej wiedzy na temat życia lasu dostarczają tablice informacyjne ustawione wzdłuż duktów spacerowych. Miejsce daje sporo możliwości zaplanowania wędrówki, więc to idealne miejsce na dłuższy wypad z psem.

Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *