Źródełko, Jeleniak Mikuliny i Szlak Kropli Wody

Są takie leśne zakątki na Śląsku, które kuszą spacerami przez połacie lasów, urokami przepływających przez nie rzek, czy miejscami do odpoczynku. Tak jest właśnie w Nadleśnictwie Koszęcin, gdzie w środku lasu znaleźć można źródełko koło Krywałdu, które dawniej było osadą robotników leśnych.
Trasę spaceru warto rozpocząć z miejscowości Brusiek, bo właśnie tam pod lasem znajduje się duży parking dla samochodów wraz z altanami do odpoczynku. Po około pół godzinie spaceru dotrzeć można do źródełka. Na turystów czeka też wiata wypoczynkowa, ławki i tablice edukacyjne. Tuż obok płynie Mała Panew, przy której też można zaplanować piknik.
Z tego punktu możliwości wędrówki jest sporo. Jedną z nich jest spacer w stronę rezerwatu Jeleniak Mikuliny. Wzdłuż niego biegnie Szlak Kropli Wody, na trasie którego znajdziemy m.in. sztuczny zbiornik wodny Siewniok. W jego rejonie również ustawiono altany i ławki do odpoczynku.
Żeby zwiedzić wszystkie te punkty trzeba przygotować się na pokonanie około 17 km trasy. Całość prowadzi leśnymi duktami. Polecamy na wypad z aktywnym psem.

Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *