Wytoki – na piknik i na wypad z psem

Dwa stawy w samym sercu sosnowego lasu. Pomiędzy nimi rzeka. To wszystko przy ogromnej polanie, z której można słuchać ptasiego radia na żywo i obserwować dzikie zwierzęta. Miejsce idealne na piknik i na wypad z psem.
Takie atrakcje zapewnia leśna kraina Górnego Śląska – Tworóg i Nadleśnictwo Brynek. Aby dotrzeć nad staw Wytoki, można zaparkować na jednym z parkingów leśnych przy DW 907 pomiędzy Tworogiem, a Bruśkiem. Parkingów jest kilka, a niektóre całkiem spore. Z parkingu leśnymi duktami dotrzemy najpierw do drewnianej altany, w której znajdziemy stoliki i ławki do odpoczynku, a później do stawów i polany.
Na turystów czekają na trasie tablice edukacyjne – szlakiem małej retencji. Tam umieszczono m.in. informacje o ptactwie wodno – błotnym czy o samych zbiornikach. Teren jest rozległy, więc trasę można dostosować do swoich możliwości. Warto ją wydłużyć i dotrzeć do bagna w Mikołesce.
Polecamy całym naszym leśnym sercem.


Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *