Góry Opawskie – na weekendowy wypad z psem

O tym, że Biskupią Kopę – najwyższy szczyt Gór Opawskich można zdobyć z psem pisaliśmy już w 2016 roku. Dziś mamy dla Was inną propozycję trasy w Opawach, również z Biskupią Kopą w roli głównej.
Wędrówkę warto rozpocząć w Pokrzywnej. Czerwony szlak prowadzi bezpośrednio z parkingu na Biskupią Kopę, ale przez kilka szczytów: Szyndzielową Kopę, Zamkową Górę, przełęcz pod Zamkową Górą, Srebrną Kopę i Przełęcz Mokra. Na Biskupiej Kopie można odpocząć i wejść na wieżę widokową, ale bez psa. To miejsce jest niedostępne dla czworonożnych turystów ze względu na ich bezpieczeństwo. Z Biskupiej Kopy warto kontynuować wędrówkę najpierw czerwonym, a później źółtym szlakiem Langego odwiedzając po drodze Górski Dom Turysty „Pod Biskupią Kopą”. W odpowiednim momencie trzeba zboczyć ze szlaku, aby ominąć Gwarkową Perć. To ściany wyrobiska górniczego po nieczynnym kamieniołomie. Żeby pokonać ten odcinek trzeba zejść około 10 metrów w dół po 35 szczeblach drabiny. Z psem nie jest to wykonalne, dlatego trzeba wybrać ścieżkę wzdłuż Bystrego Potoku, obrzeżami rezerwatu Cicha Dolina. Na końcu tego odcinka znajdują się wiaty do odpoczynku z miejscem na ognisko. Z tego punktu do parkingu dzielą nas już tylko dwa kilometry miejskiego spaceru.
Góry Opawskie nie są oblegane w weekendy tak jak Beskidy, więc nawet w sobotę czy niedzielę można przewędrować ten odcinek w komfortowych warunkach.
Polecamy na wypad z każdym psem.


Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Góry Opawskie – na weekendowy wypad z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *