Geopark w Zabrzu

Alejki spacerowe, ławki, leżaki, altany, huśtawka, pomosty, a wszystko w otoczeniu przyrody. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających geopark w Zabrzu. To nowe miejsce na mapie Śląska, do którego można wejść z psem.

Oficjalnie od czerwca można korzystać z zabrzańskiego geoparku. Na miejsce można dojechać np. od ul. Na Lesie. Tam znajduje się niewielki parking, na którym można pozostawić samochód. Park podzielony jest na dwie części – północną i południową. Zarówno do jednej, jak i do drugiej można wejść z psem.

Przy wejściu znajduje się tablica informacyjna z wykazem atrakcji, ale też z regulaminem. Zgodnie z nim psa na terenie geoparku należy prowadzić na smyczy. Drewniane schody, pomosty, asfaltowe alejki, trawa – podłoże na terenie całego parku jest przyjazne dla psich łap i urozmaica spacer czworonogom. To miejsce, w którym można nie tylko zaplanować spacer, ale też przyjrzeć się roślinom, poszerzyć wiedzę dzięki informacjom na tablicach dydaktycznych, a na koniec w wyznaczonych miejscach zrobić grilla. Polecamy szczególnie tym, którzy lubią odpocząć w miejskiej przestrzeni.

Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *