Rezerwat Segiet już dostępny dla psów

O rezerwacie Segiet pisaliśmy już osiem lat temu. Wtedy zachęcaliśmy do spaceru wokół tego terenu, bo do rezerwatu nie można było wprowadzać psów. Sytuacja zmieniła się w ostatnim czasie i teraz rezerwat Segiet jest dostępny dla czworonogów.

Z końcem listopada 2023 roku ogłoszono, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wprowadziła zmianę do planu ochrony obowiązującego na tym chronionym obszarze. Od tamtej pory do Rezerwatu Segiet można wprowadzić psy.

Rezerwat Segiet to obszar położony na pograniczu Bytomia i Tarnowskich Gór. Na wejściu można znaleźć tablice informujące o obowiązujących tam zasadach. Zgodnie z nimi psa należy prowadzić na smyczy i zbierać jego odchody. Mimo zaleceń nie przewidziano tam ani jednego kosza na śmieci czy psie odchody. Przynajmniej na ten moment.

Spacer po Segiecie można zaplanować różnymi ścieżkami podziwiając naturalny las bukowy z domieszką jodły i świerka. Charakterystyczne dla tego terenu są leje i zapadliska. Teren idealny dla psów i przyjazny dla czterech łap.

W wędrówce można uwzględnić Srebrną Górę, odwiedzić użytek ekologiczny Verona, a nawet wydłużyć spacer np. do Lasu Hipolit.

Miejsce warto odwiedzić zwłaszcza, że jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *