Na Soszów Wielki z psem

Soszów Wielki to jeden z niższych szczytów górskich w Beskidzie Śląskim. Do zdobycia niemal z każdym psem. Trasa jest dość łatwa, chociaż do krótkich nie należy. Spacer z psem można rozpocząć w Wiśle, przy ul. Leśnej. Tam na wysokości kościoła znajduje się parking, przy którym można pozostawić samochód. Na szczyt prowadzi niebieski szlak przebiegający przez Wisłę Jawornik. Początkowo trasa prowadzi przy głównej drodze, między zabudowaniami. Potem przechodzi w betonowe płyty, a z czasem zmienia się w kamienisty szlak. Nie jest stromo, podejścia należą do łagodnych, więc każdy pies spacerujący na długich dystansach poradzi sobie na trasie. Na szlaku psa obowiązkowo prowadzimy psa na smyczy.  Po drodze nie brakuje polanek, na których można psu pozwolić na swobodę, a samemu odpocząć. Nie jeżdżą tam samochody, nie ma gospodarstw domowych i innych zwierząt stanowiących ewentualne zagrożenie dla psa.

Pod szczytem znajduje się Schronisko Soszów, które jest przyjazne dla czworonogów. Do środka można wejść z psem, a przy schronisku mieszka młody berneński pies pasterski.

Z Szoszowa Wielkiego można wrócić do Wisły dla odmiany zielonym szlakiem. Jest dłuższy niż szlak niebieski, ale bardziej malowniczy. Wyprawa to łącznie do pokonania ok. 14 km. Polecamy na spacer z psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Na Soszów Wielki z psem

  1. Uwielbiam Soszów. Często wpadamy tam do schroniska, na dobre regionalne piwko.
    Polecam zielony szlak, tylko uważać trzeba na krowy biegające luzem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *