Hala Mędralowa na wypad z psem

Beskid Żywiecki to szlaki przyjazne aktywnym psom. Jednak w rejonie Babiogórskiego Parku Narodowego trzeba trasy planować tak, by omijać sam park. Jest on pod ścisłą ochroną, więc nie jest dostępny dla psów.

Jedną z możliwości wypadu z psem w okolicę Babiogórskiego Parku Narodowego jest spacer na Halę Mędralową. Szlak rozpoczyna się w Zawoi Czatoży. Początkowo żółty, który prowadzi wśród zabudowań i gospodarstw, a później biegnie wzdłuż Babiogórskiego Parku Narodowego. Po krótkim odcinku trzeba zejść na czarny szlak. Nim dotrzemy do Przełęczy Tabakowe Siodło, skąd kontynuujemy wyprawę czerwonym szlakiem na Halę Mędralową. Na Hali Mędralowej znajduje się charakterystyczny punkt – szałas, który dawniej tętnił życiem pasterskim.

Z Hali Mędralowej można zejść do Zawoi Czatoży przez Halę Kamińskiego, do której prowadzi żółty szlak. Tam również znajduje się punkt widokowy. Z Hali Kamińskiego do Zawoi Czatoży prowadzi żółty, a później czarny szlak. Momentami na trasie jest dość stromo. Sporo kamieni i konarów drzew. Jest też punkt, w którym można odpocząć lub schronić się przed deszczem. Polecamy na wypad z aktywnym psem.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *