Hala Mendralowa na wypad z psem

Beskid Żywiecki to szlaki przyjazne aktywnym psom. Jednak w rejonie Babiogórskiego Parku Narodowego trzeba trasy planować tak, by omijać sam park. Jest on pod ścisłą ochroną, więc nie jest dostępny dla psów.

Jedną z możliwości wypadu z psem w okolicę Babiogórskiego Parku Narodowego jest spacer na Halę Mendralową. Szlak rozpoczyna się w Zawoi Czatoży. Początkowo żółty, który prowadzi wśród zabudowań i gospodarstw, a później biegnie wzdłuż Babiogórskiego Parku Narodowego. Po krótkim odcinku trzeba zejść na czarny szlak. Nim dotrzemy do Przełęczy Tabakowe Siodło, skąd kontynuujemy wyprawę czerwonym szlakiem na Halę Mendralową. Na Hali Mendralowej znajduje się charakterystyczny punkt – szałas, który dawniej tętnił życiem pasterskim.

Z Hali Mendralowej można zejść do Zawoi Czatoży przez Halę Kamińskiego, do której prowadzi żółty szlak. Tam również znajduje się punkt widokowy. Z Hali Kamińskiego do Zawoi Czatoży prowadzi żółty, a później czarny szlak. Momentami na trasie jest dość stromo. Sporo kamieni i konarów drzew. Jest też punkt, w którym można odpocząć lub schronić się przed deszczem. Polecamy na wypad z aktywnym psem.

Pozdrawiam!

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *