Czeska Gírová – idealna na wypad z każdym psem

Górskie widoki, łatwa trasa i niewielkie podejścia – tak wygląda szlak prowadzący na Girovą.
Wędrówkę można rozpocząć od miejscowości Jasnowice w Beskidzie Śląskim. Tam też jest opcja zaparkowania samochodu, ale można to zrobić również po czeskiej stronie. Tuż za granicą rozpoczyna się zielony szlak, który prowadzi asfaltową ścieżką wzdłuż rezerwatu przyrody Bukovec. Zielonym szlakiem docieramy na Komorovský Grúň, skąd wędrujemy dalej szlakiem czerwonym. On doprowadza do górskiego schroniska turystycznego – horská chata Gírová. Można tam odpocząć przed ostatnim podejściem na Girovą. To krótki odcinek, ale dość stromy. Na szczycie Girovej znajduje się altana, idealna do odpoczynku i podziwiania widoków.
Poza samym podejściem na szczyt, które jest strome, trasa jest łagodna i przyjazna dla psich łap. Częściowo prowadzi asfaltem, a częściowo drogą szutrową. Na całej trasie psa należy prowadzić na smyczy i szczególnie zadbać o jego bezpieczeństwo, bo przy szlaku jest sporo zwierząt gospodarskich i elektrycznych ogrodzeń.
Trzeba też pamiętać, że cała trasa prowadzi przez Czechy, a tam wymagany jest paszport dla psa.
Polecamy na wypad z każdym psem.


Pozdrawiam,
A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *