Błędne Skały

     To miejsce, które obowiązkowo trzeba zobaczyć będąc w Górach Stołowych. Skalny labirynt zlokalizowany jest na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, do którego można wejść z psem. Czworonoga obowiązkowo trzeba trzymać  na smyczy. Kaganiec jest wymagany w przypadku psów ras uznanych za agresywne.

 

 

 

Możliwości dotarcia do Błędnych Skał jest kilka. My wybraliśmy czerwony szlak prowadzący z Karłowa. Prawie dwugodzinna trasa nie należy do zbyt skomplikowanych i stromych, chociaż zdarzają się kamieniste odcinki i one mogą być trudniejsze do pokonania dla psa.

 

 

Sam obszar Błędnych Skał jest jak najbardziej bezpieczny dla psich czterech łap. Korytarze, którymi przechodzi się pomiędzy skalnymi blokami mają kładki. Pies nie ma tu żadnych kłopotów z pokonaniem trasy.

 

 

Trzeba jednak zachować ostrożność, bo na terenie Błędnych Skał mogą występować żmije stanowiące zagrożenie również dla pupili. Przed wejściem widnieje informacja, że szczeliny w korytarzach są wąskie. Jednak psy tutaj doskonale sobie poradzą, bo nie muszą  się schylać ani przeciskać. Trasę można pokonać w 40 minut.

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *