Dzierżno Duże

     Gdzie pojechać z psem w ostatnie ciepłe dni? Najlepiej nad wodę! W naszej okolicy jest kilka zbiorników wodnych, nad które można zorganizować wypad z czworonogiem. Jednak najczęściej wybieramy Dzierżno Duże z uwagi na bliską lokalizację.

 

 

 

Zbiornik często nazywany jest również Jeziorem Rzeczyckim. Położony zaledwie 12 km od Gliwic. Wybierając się tam z psem najlepiej podjechać od strony miejscowości Rzeczyce, a dokładniej od ul. Piaskowej. Jest tam dość szeroka i piaszczysta plaża. Nad zbiorkiem, szczególnie  w tygodniu i po sezonie, nie ma prawie nikogo. Pies może swobodnie biegać, aportować i korzystać z wody.

 

 

 

 

W okolicy zbiornika nie znajdziemy koszy na śmieci. Dlatego też las prowadzący nad wodę jest dość mocno zanieczyszczony. Papierki, pozostałości po grillach i inne cuda spotkać można niemal na każdym kroku. Dlatego tutaj trzeba szczególnie uważać na pupila, by czegoś nie zjadł, jeśli ma takie zwyczaje.

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *