Pławniowice: Zespół Pałacowo – Parkowy i jezioro

     Cisza, spokój, zero tłumów – takie warunki na spacer z psem gwarantują Pławniowice. Miejscowość położona zaledwie 20 km od Gliwic, a zupełnie inny świat. Pogoda dzisiaj też idealna. Wiatr, zapach liści i piekące słońce…

 

 

 

Wypad do Pławniowic najlepiej rozpocząć od ul. Gliwickiej 46, gdzie mieści się Zespół Pałacowo – Parkowy. Na teren parku można wejść z psem. Jednak już przy bramie znajdziemy informację, że pupila należy wprowadzać na smyczy i w kagańcu. Nie zastosowaliśmy się do tego zapisu w pełni. Tija chodziła na smyczy, ale nie w kagańcu. Po prostu nigdy go ze sobą nie mamy, bo nie ma konieczności używania go.

 

 

 

Obszar parku nie jest zbyt rozległy, a mimo to wyposażony w mnóstwo koszy na śmieci. Zatem nie ma problemu z wyrzuceniem  psich odchodów. Trzeba tylko pamiętać, by mieć swoje torebki. Spacer przez wyznaczone ścieżki zajmie do pół godziny, więc potem warto jeszcze udać się nad znajdujące się w Pławniowicach jezioro.

 

 

 

Po sezonie nie ma tam prawie nikogo. Tam też trzeba pamiętać o tym, by psa trzymać na smyczy. Informują o tym odpowiednie tablice.
Miejsce idealne na spacer, ale nie na swobodne wybieganie psa.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *