Pławniowice: Zespół Pałacowo – Parkowy i jezioro

     Cisza, spokój, zero tłumów – takie warunki na spacer z psem gwarantują Pławniowice. Miejscowość położona zaledwie 20 km od Gliwic, a zupełnie inny świat. Pogoda dzisiaj też idealna. Wiatr, zapach liści i piekące słońce…

 

 

 

Wypad do Pławniowic najlepiej rozpocząć od ul. Gliwickiej 46, gdzie mieści się Zespół Pałacowo – Parkowy. Na teren parku można wejść z psem. Jednak już przy bramie znajdziemy informację, że pupila należy wprowadzać na smyczy i w kagańcu. Nie zastosowaliśmy się do tego zapisu w pełni. Tija chodziła na smyczy, ale nie w kagańcu. Po prostu nigdy go ze sobą nie mamy, bo nie ma konieczności używania go.

 

 

 

Obszar parku nie jest zbyt rozległy, a mimo to wyposażony w mnóstwo koszy na śmieci. Zatem nie ma problemu z wyrzuceniem  psich odchodów. Trzeba tylko pamiętać, by mieć swoje torebki. Spacer przez wyznaczone ścieżki zajmie do pół godziny, więc potem warto jeszcze udać się nad znajdujące się w Pławniowicach jezioro.

 

 

 

Po sezonie nie ma tam prawie nikogo. Tam też trzeba pamiętać o tym, by psa trzymać na smyczy. Informują o tym odpowiednie tablice.
Miejsce idealne na spacer, ale nie na swobodne wybieganie psa.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *