Ribon i Brego szukają domu

     Ribon i Brego – dwa cudowne psy, które ciągle mają nadzieję, że ktoś je jeszcze pokocha. Poznaliśmy je zupełnie przypadkiem. Panowie przyjechali do Samoobsługowej Psiej Myjni w Gliwicach. Wykąpali się i wyczesali z nadzieją, że z takim nowym, świeżym wyglądem w końcu znajdą dom. Zrobiliśmy im kilka zdjęć, bo też wierzymy, że w końcu trafią na swojego człowieka.

 

Ribon odkąd tylko pojawił się na świecie nie miał zbyt wiele szczęścia. Od okresu szczenięcego przez kilka lat przebywał w ogródku razem ze swoim ojcem. Czasem wybierali się na dłuższe wyprawy urządzając sobie ucieczki. Tak trafili do schroniska. Ojciec Ribona znalazł dom tymczasowy, a Ribon został w schronisku i nie mógł odnaleźć się w świecie boksów i krat. Źle reagował na inne psy, nie potrafił chodzić na smyczy. Jednak pół roku pracy wolontariuszy zmieniło go nie do poznania. Znalazł dom. Jego szczęście nie trwało zbyt długo. Po 7 miesiącach znów trafił do schroniska, bo ludzie, którzy postanowili go przygarnąć okazali się nieodpowiedzialni. I tak czeka tam do dziś… Telefony milczą i nikt o Ribona nie pyta. Dlaczego? Pewnie dlatego, że nikt nie miał okazji przekonać się o tym, jaki jest. A to pies z zerową agresją, do przytulania i głaskania. Nie szczeka, lubi inne psy i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Może zamieszkać w domu, bo nie brudzi i nie niszczy. Ribon ma około ośmiu lat i jest przygotowany do adopcji.

 

Brego też nie ma ciekawej przeszłości. Został odebrany interwencyjnie, bo jego właściciel trzymał go zamkniętego w komórce przez długi czas. Pomimo warunków w jakich przyszło mu żyć jest bardzo kochanym psem. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem – chce się bawić i biegać. Energii mu nie brakuje. Bardzo lubi przytulanie i głaskanie. Spacery to jego żywioł. Ładnie chodzi na smyczy. Ma około pięciu lat i również czeka na nowy, prawdziwy dom.

 

Ribon i Brego przebywają pod opieką TOZ Fauna w Rudzie Śląskej. Jeśli urzekły Was ich psie pyszczki, to dzwońcie: 791 026 277.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *