Preparat do pielęgnacji łap Francodex

Zima w pełni, a siarczyste mrozy nie odpuszczają. Pies musi wyjść bez względu na pogodę. Zanim wybierzemy się na spacer zabezpieczamy łapy, bo przy obecnej aurze i posolonych nawierzchniach wyjątkowo łatwo o uszkodzenie opuszek.

W ubiegłych latach stosowaliśmy różne preparaty. W tym roku za sprawą sklepu zoologicznego Fera.pl odkryliśmy Francodex do pielęgnacji opuszek łap. W skład produktu wchodzi gliceryna, tanina i siarczan cynku. Preparat ma delikatny, przyjemny zapach. Jego konsystencja jest wodnista i bezbarwna. Ponadto środek nie brudzi i nie tłuści. Francodex stosuje się szybko i łatwo, bo ma aplikator kulkowy. Zatem bez problemu można posmarować psie łapy  tuż przed wyjściem, czy dodatkowo w czasie spaceru.

Preparat jest dość wydajny (90 ml), więc po zimie można go również stosować latem, podczas upałów. Przeznaczony jest również dla kotów.

Wadą Francodexu do pielęgnacji łap jest opakowanie. Po zaaplikowaniu preparatu i zakręceniu pojemniczka, wycieka on spod nakrętki. Schowany do plecaka, torebki czy kieszeni może wysmarować nam inne przedmioty. Dlatego trzeba pamiętać o zapakowaniu go w worek lub owinięciu chusteczką.

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *