Hard Dog Race znów w Polsce

Nieco ponad 70 dni pozostało do niezwykłych zawodów dla ludzi i psów – Hard Dog Race. To już druga edycja w wersji BASE, która odbędzie się w Polsce. W tym roku zawody zaplanowano na 12 maja w miejscowości Zawiesiuchy na Farmie Makedońskich.

HDR BASE

Kategoria BASE to 6 kilometrów i 16 przeszkód, które trzeba będzie pokonać. Dystans nie jest długi, ale wymagający. Zarówno człowiek, jak i pies muszą być przygotowani. To zdecydowanie impreza dla aktywnych człowieko – psich par. Dla takich, którym nie straszne jest błoto, kałuże czy glina i są w gotowości do pokonania trudnych przeszkód. Hard Dog Race to sprawdzian nie tylko dla kondycji człowieka i psa, ale przede wszystkim dla więzi, zaufania i relacji jaka łączy właściciela z czworonogiem. Niejednokrotnie na trasie trzeba będzie wykazać się idealną współpracą. Pokonać własne słabości i być może upór psa. Gdy to nie będzie możliwe – nie ma się co załamywać. Będzie alternatywa. Za każdą ominiętą przeszkodę należy zrobić 30 przysiadów i wówczas można kontynuować bieg . W zawodach nie ma też limitu czasowego. Jedno jest pewne –  adrenalina i satysfakcja będzie ogromna. Szczególnie, gdy na metę tego ekstremalnego wydarzenia wbiega sześć nóg i dwa serca, które odnoszą jedno, wspólne zwycięstwo.

ZAPISY

Zapisy na tegoroczne zawody już ruszyły. Zarejestrować się można poprzez stronę internetową – tutaj. Warto też śledzić wydarzenie na FB – tutaj – tam na bieżąco publikowane są informacje dot. biegu.

MY NA HDR

Razem z Tiją jesteśmy już zapisani. Ubiegłoroczna edycja, która odbyła się  23 września 2017 roku w Dąbrowie Górniczej była dla nas prawdziwą przygodą i niezwykłym sprawdzianem. Zawody tylko utwierdziły nas w przekonaniu jak ważna jest więź człowieka i psa oraz jak bardzo procentuje czas, który ze sobą spędzamy każdego dnia. Już podczas biegu wiedzieliśmy, że w każdej następnej edycji musimy wziąć udział. Naszą relację z minionego roku znajdziecie tutaj.

Tym razem zapowiada się jeszcze trudniej. Dystans do pokonania i ilość przeszkód jest taka sama, ale wcześniej czeka nas jeszcze przeprawa przez pół Polski, by dojechać na miejsce zawodów. Do miejsca docelowego mamy prawie 400 km w jedną stronę. Nasz start będzie również wyjątkowy. Nie biegniemy indywidualnie, a drużynowo. Na starcie staniemy z teamem Blogerzy Atakują. Znajdziemy się wśród dwunastki wyjątkowych blogerów, których połączyła miłość do psów i pasja do biegania. To Zapsieni w sieci, Zamerdani, Husky Love, Aqua Alaskan Malamute, Hawk & Wolf, Plemię Apacza, Stacja Drugie Życie, Ado Jack Russell oraz Bros Team – Brothers On Tour. Z pewnością będzie to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku mamy przyjemność objąć patronatem medialnym.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *