Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą

Rozległe połacie lasów lublinieckich, liczne ścieżki spacerowe, ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, sporo stawów, rezerwaty i pomniki przyrody – tak w największym skrócie można podsumować Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Miejsce powierzchniowo bardzo rozległe, więc idealne zarówno na krótki spacer jak i dłuższy wypad z psem.

Park można odwiedzić m.in. od strony wsi Lubockie. Wyprawę warto rozpocząć od leśniczówki. Ścieżka dydaktyczna „Na Brzozę” doprowadzi do stawu „Brzoza”. Tam można odpocząć pod zadaszonymi altanami czy skorzystać z koszy na śmieci. Nieopodal stawu znajduje się pomnik przyrody – zarośla 110 –letniego różanecznika katawbijskiego. Można je podziwiać z platformy widokowej. Dla psa jest ona niedostępna, bo na górę prowadzi drabina. Poza tym ścieżki spacerowe są jak najbardziej przyjazne dla psich łap. Jest też sporo wody dla psów lubiących pływać. Przy tablicach na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej ustawione są ławki, przy których możne odpocząć z psem.

W lesie psa należy prowadzić na smyczy, o czym informują tablice przy wejściu. Polecamy na wypad z psem.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *