Pustynia Łączańska na wypad z psem

Pustynia w sercu lasu. Cisza i spokój. Szeleszczące na wietrze liście brzozy i odgłosy dzikich zwierząt z oddali. Takie miejsce jest na Śląsku. To Pustynia Łączańska.

Wyprawę do leśnej pustyni można zaplanować z miejscowości Łącza. Tam znajduje się parking leśny. Od tego miejsca do pustyni dzielą nas zaledwie dwa kilometry. Pustynia Łączańska to raj dla psów. Mnóstwo piasku i niewielkie jeziorko.

Nieopodal Pustyni Łączańskiej na spacerowiczów czeka kolejna atrakcja – wieża przeciwpożarowa wraz z miejscem do odpoczynku. Dostrzegalnia jest niedostępna dla turystów, ale tuż pod nią można zaplanować piknik korzystając z ustawionych tam ławek.

Podczas spaceru można poznać kilka ciekawostek o lesie, które zostały umieszczone na tablicach edukacyjnych przy ścieżce dydaktycznej.

Dla leśnych wędrowców, którzy lubią zapuścić się na dłuższy spacer w głąb lasu atrakcji tam nie zabraknie. Jest sporo punktów czerpania wody, miejsc do odpoczynku (m.in. przy rzece Łopuszna) oraz zwierzyny do podglądania.

Podczas spaceru psa obowiązkowo należy prowadzić na smyczy. Polecamy na wypad z psem.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Pustynia Łączańska na wypad z psem

  1. Byliśmy wczoraj. Bardzo fajne miejsce 🙂

    Polecamy też trasę Łącza – Rachowice ( tam jest fajna knajpka z ogródkiem) i powrót do Łączy.

    W zależności od wariantu ścieżki od 12 do 17km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *