Z psem na Śnieżkę

     Jadąc w Karkonosze za główny cel naszej wyprawy postawiłyśmy sobie zdobycie Śnieżki. Skoro to najwyższy szczyt, to trzeba tam wejść! 

 

 
 
Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego psy są mile widziane, więc tutaj problemu nie było. Trzeba jednak pamiętać, że nasz pupil obowiązkowo musi być na smyczy.

 

Wybrałyśmy najkrótsze podejście, które prowadzi Śląską Drogą przez Biały Jar i Kopę. Trasa była dość stroma, ale pies jak najbardziej jest w stanie ją pokonać. Na Równi pod Śnieżką trasa łagodnieje i trochę trudniej jest już przy samym końcu wejścia na szczyt. Dlatego tutaj, w obawie o psie łapy, wybrałyśmy trasę brukowaną, czyli tzw. Drogę Jubileuszową. Poza nami na szlaku były też inne psy i wszystkie radziły sobie doskonale. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam!

A.

 

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Z psem na Śnieżkę

  1. Piękne widoki ze Śnieżki nie są nam pisane. Przy 2 próbach odpuściliśmy na wysokości raz Samotni i raz Strzechy Akademickiej. Innym Razem ruszyliśmy z Przełęczy Okraj, ale niebieski szlak był zamknięty i też nam się nie udało. Niecałe dwa tygodnie temu w końcu nam się udało zdobyć szczyt, ale pogoda była fatalna, a widoczność zerowa 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *