Szczeliniec Wielki

  Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych. Położony na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, do którego można wejść z psem. Pupila trzeba jednak obowiązkowo trzymać na smyczy. Kaganiec jest wymagany tylko w przypadku psów, których rasy uznane są za agresywne.

 

 

Wyprawę rozpoczęliśmy od Karłowa. Trasa rozpoczyna się w okolicach parkingu i tutaj też się kończy. Droga prowadząca na szczyt jest dość stroma, ale jak najbardziej bezpieczna dla psa. Na Szczeliniec Wielki prowadzą kamieniste schody otoczone balustradami. Po drodze mija się kilka punktów widokowych i Schronisko PTTK „Na Szczelińcu”.  Trasa liczy ok. 3 km i jest do pokonania w mniej więcej godzinę.

 

 

Przemieszczając się pomiędzy skałami, z uwagi na bezpieczeństwo psa, najlepiej trzymać go na krótkiej smyczy, bo duża ilość szczelin, zakamarków i dziur może być kusząca dla ciekawskich czworonogów. Na trasie są też trudniejsze i na tyle strome podejścia, gdzie trzeba pieska nieco podsadzić, by pokonał odcinek. Jednak jak wspomniałam jest bezpiecznie i spokojnie można zabrać psa ze sobą.

 

 

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *