Psi park w Pszczynie

     Pszczyna to kolejne miejsce na mapie Śląska, w którym wybudowano profesjonalny wybieg dla psów. Pszczyński psi park zlokalizowany jest na os. Piastów, w obrębie ulic Bielskiej, Jagiełły i Bednorza.

 

 

 

 

 

 

Obiekt podzielony jest na dwie części – jedna to tor agility, a drugą stanowi trawiasty obszar będący wybiegiem. Całość ogrodzona jest solidnym płotem. Do każdej z części prowadzi oddzielne wejście. Pomiędzy obszarem do biegania, a powierzchnią z torem przeszkód zamontowano furtkę, więc można swobodnie przechodzić z jednego obszaru na drugi, bez konieczności opuszczania wybiegu.

 

 

 

 

Tor agility to kilka przeszkód do przeskoków, huśtawka, betonowy tunel, slalom czy kładka. Niestety nie korzystaliśmy z wszystkiego. Chociaż urządzenia były wolne, bo początkowo na wybiegu byliśmy całkiem sami, to Tija po prostu bała się wejść na kładkę ze względu na jej wysokość. Podejmowaliśmy kilka prób, ale wszystkie nieudane. Być może jest to kwestia wprawy i przyzwyczajenia. Jednak najwięcej radości sprawił jej slalom i możliwość wykonywania skoków przez przeszkody. Betonowy tunel też przypadł jej do gustu i właśnie z tych urządzeń korzystała najwięcej. Z czasem na wybiegu pojawiły się również inne psy. Okazało się, że to stali bywalcy znający obiekt jak własną kieszeń, więc wszystkie przeszkody miały opanowane do perfekcji.

 

 

 

 

Poza atrakcjami dla psów w dwóch częściach wybiegu ustawione są ławki dla właścicieli oraz kosze na śmieci wraz z torebkami na psie odchody. Obszar  psiego parku jest dość spory, więc czworonogi mają możliwość swobodnego wybiegania się.

 

 

 

Pszczyński psi park jest to najciekawszy wybieg na tle tych, które do tej pory mieliśmy okazję odwiedzić.

 

 

Pozdrawiam!
A.

Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

2 myśli na “Psi park w Pszczynie

  1. Niestety Park dla psów w Pszczynie w chwili obecnej jest zamknięty z powodu budowy Pszczyńskiego Centrum Kultury. Udało nam się dowiedzieć, że ma zostać otworzony nowy gdzieś w pobliżu ale jak na razie brak konkretnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *