Stożek Wielki z psem

Jeden ze szczytów w Beskidzie Śląskim, który można zdobyć niemal z każdym psem. Można tam dotrzeć m.in. zielonym szlakiem rozpoczynającym się w Wiśle Głębce. Początkowo trasa prowadzi asfaltem wśród zabudowań domów jednorodzinnych. Z czasem zmienia się w betonowe płyty, a później już w kamienisty szlak. Podłoże jest jednak przyjazne dla psich łap.

Trasa jest dość lekka, więc powinien sobie na niej poradzić niemal każdy pies. Dopiero przed samym szczytem robi się bardziej stromo.

Na szczycie można odpocząć w Schronisku PTTK na Stożku. Do środka można wejść z psem, jednak tuż przed drzwiami znajdziemy tabliczkę z informacją, że psy należy wprowadzać na smyczy. Poza tym przed wejściem są ustawione miski z wodą.

Na trasie psa również należy prowadzić na smyczy. W niektórych miejscach spacerują leśne zwierzęta, więc trzeba szczególnie uważać na pupila. Polecamy na wypad z psem!

 

Pozdrawiam!

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Stożek Wielki z psem

  1. Cześć,
    przeszliśmy dzisiaj tę trasę z naszym psem. Nie było super ciężko, ale idąc zielonym szlakiem pod górę trzeba było trochę się zmęczyć. Niemniej fajna wyprawa, więc dzięki za wskazówki.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *