Szwajcaria Rachowicka na wypad z psem

Czy można zwiedzić Szwajcarię z psem bez opuszczania Górnego Śląska? Okazuje się, że można. Śląską Szwajcarię znajdziemy w Rachowicach w Nadleśnictwie Rudziniec, nieopodal Gliwic.

Na miejsce można dojechać od strony ul. Wiejskiej w Rachowicach. Tam znajduje się spory parking leśny, przy którym można zaparkować samochód. Tuż przy parkingu znajdziemy wskazówki dotyczące kierunku marszu.

Rachowicka Szwajcaria to ścieżka leśno – dydaktyczna, która prowadzi wśród starych drzew. Na trasie znajdziemy tablice informacyjne dot. m.in. drzewostanu czy zanieczyszczenia środowiska. Dodatkową atrakcją na ścieżce są też schody, pomosty, ruchomy mostek czy platforma widokowa.

Miejsce jest przyjazne psim łapom, a pokonywanie schodów czy pomostów to dodatkowe urozmaicenie spaceru dla psa. Czworonoga obowiązkowo trzeba prowadzić na smyczy. Ścieżka to krótki i łatwy odcinek do pokonania przez każdego psa. Podążając za wskazówkami można obejść trasę robiąc pętlę i zakończyć spacer przy parkingu. Tam można odpocząć korzystając z miejsca do wypoczynku lub zaplanować spacer dalej, już poza ścieżką, w lesie.

Polecamy na wypad z każdym psem.

Pozdrawiam,

A.


Jeśli korzystasz z naszych poleceń, chodzisz z psem naszymi śladami, a to co robimy uważasz za wartościowe, to możesz postawić nam kawę.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Możesz wesprzeć nas również w Patronite.

1 myśl na “Szwajcaria Rachowicka na wypad z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *